Jaka idea przyświeca naszej działalności, jaką realizujemy misję, kim jest zespół tworzący Filo.pl oraz krótki opis najważniejszych serwisów.
Nauka języka obcego często kojarzy się z lekcją w szkole, kursami czy korepetycjami. Jednakże ani nauczyciel w szkole ani lektor na kursie nie nauczy się za nas paru tysięcy słówek i zwrotów, nie zrozumie struktur gramatycznych. Większość pracy musimy wykonywać sami.
Czy nauka indywidualna musi być nudnym zmaganiem się z książką w zamkniętym pokoju? Otóż nie! Jeśli masz dostęp do internetu, powinieneś zapoznać się z ofertą jednego z pierwszych polskich serwisów do nauki języków obcych Filo.pl (http://www.filo.pl).
Serwis rozpoczął swoją działalność z inicjatywy studentów poznańskiej germanistyki Piotra Bryji i Agnieszki Kaczmarek w sierpniu 2000 roku. Od tamtego czasu systematyczny rozwój i zaangażowanie redakcji pozwoliły dać pozytywną odpowiedź na pytanie: czy nauka z wykorzystaniem internetu może być ciekawa i skuteczna?
Filo.pl ma status Otwartego Projektu Językowego, który od sierpnia 2000 skupia wokół siebie społeczność ludzi zainteresowanych nauką języków obcych.
Redaktorzy Filo.pl, którymi są przede wszystkim studenci kierunków filologicznych, dbają o to, aby nauka angielskiego, niemieckiego nie była nudna. W całym serwisie znajdziemy dziesiątki ćwiczeń, krzyżówek, quizów, wypracowań i referatów. W opanowaniu słownictwa pomagają nam znani wykonawcy i postacie filmowe. Przeglądając strony Filo.pl natrafisz także na różnego typu ciekawostki językowe, informacje kulturalne, porady językowe, recenzje programów edukacyjnych.